Babylonská astrologie

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Podle všech poznatků patří Babylonská astrologie k těm nejstarším na světě, dokonce ještě starším než je ta Sumerská. Jde dokonce vůbec o první organizovaný systém astrologie. Spekuluje se, že zde existovala již v třetím tisíciletí před naším letopočtem.

Babylon je tedy kolébkou astrologie. Babylonská astrologie vznikla na území dnešní Mezopotámie, a proto je možné se s ní střetnou i jako Asyrská astrologie. Babylonská astrologie bývala nedílnou součástí tehdejších náboženských kultů.

Sumerská astrologie

Důkazů a vysvětlení o Sumerské astrologii skoro neexistují. Ví se, že to byli právě oni, kdo vytvořili v době před více než 4000 léty lunární kalendář. Astronomé si všimli planet, určili určitý časový cyklus. Matematikové vytvořili hodiny, minuty a sekundy. Vyvinuly sluneční hodiny a ještě spoustu dalšího, od čeho se později Babyloňané mohli odrazit.

O čem Babylónská astrologie je?

Babylóňané pak vzali sumerský lunární kalendář a 5 babylonských bohů (Marduk, Ištar, Ninib, Nabu a Nergal), aby je spárovali s Jupiterem, Venuší, Saturnem, Merkurem a Marsem. Slunci pak přiřadili Shamash a Měsíci Sin. V konečném výsledku zdejší kněží - astrologové nakonec takto spárovali 12 planet a jsou proto považováni za první, kdo roční pouť Slunce rozdělili mezi 12 souhvězdí po 30 stupních, stanovili počátek základního astrologického zvěrokruhu, a to na první jarní den. Zajímavé však je, že babylónské zvěrokruhy neznají znamení býka, jejich prvním znamením je Býk. Byli to také právě oni, kteří sestavili vůbec první horoskopy. Vůbec ten nejstarší horoskop pochází právě odtud z roku 410 před naším letopočtem a týkal se syna tehdejšího panovníka Šuma Usa.

Průzkumy a studie polemizují, zda náhodou není ještě mnohem starší egyptská astrologie. Astrologové jsou v tomto ohledu dodnes rozděleni na dva tábory.

Absinth je velkou legendou. Jde oo bylinný alkoholický nápoj vyráběný z pelyňku, anýzu, fenyklu. Někdy se do něj dodává i yzop, meduňka, badyán, máta a jiné bylinky. Typické pro něj je to, že má krásnou zelenou barvu, které dosáhl zcela přirozeným způsobem. Někdy se mu také říká “zelená víla”.

V numerologii se obvykle věnuje číslům od 1 do 9, nule se vyhýbá. Je to prý proto, že nemá žádné vlastnosti, ani znaky a tedy se jí není třeba věnovat. Je to jen prázdná schránka. Kroužek, chameleon, zesilovač, násobitel, brána do nekonečna a nesmrtelnosti.

Kdybychom chodili po městě nazí, asi bychom dobře nedopadli. Velmi rychle bychom skončili za mřížemi. Na nahotě však není nic špatného. Vždyť jsme se nazí narodili a nazí taky nakonec skončíme. Oblečení je navíc jen tunning pro nedokonalé tělo.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru MILUJI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Kámen mudrců není žádnou smyšlenou záležitostí, která by se objevila teprve až v knize Harryho Pottera. V reálu jeho historie sahá až do dob helénistického Egypta. Označován byl i za Kámen filosofů nebo také i kamenem, který nebyl kamenem.