Babylonská astrologie

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Podle všech poznatků patří Babylonská astrologie k těm nejstarším na světě, dokonce ještě starším než je ta Sumerská. Jde dokonce vůbec o první organizovaný systém astrologie. Spekuluje se, že zde existovala již v třetím tisíciletí před naším letopočtem.

Babylon je tedy kolébkou astrologie. Babylonská astrologie vznikla na území dnešní Mezopotámie, a proto je možné se s ní střetnou i jako Asyrská astrologie. Babylonská astrologie bývala nedílnou součástí tehdejších náboženských kultů.

Sumerská astrologie

Důkazů a vysvětlení o Sumerské astrologii skoro neexistují. Ví se, že to byli právě oni, kdo vytvořili v době před více než 4000 léty lunární kalendář. Astronomé si všimli planet, určili určitý časový cyklus. Matematikové vytvořili hodiny, minuty a sekundy. Vyvinuly sluneční hodiny a ještě spoustu dalšího, od čeho se později Babyloňané mohli odrazit.

O čem Babylónská astrologie je?

Babylóňané pak vzali sumerský lunární kalendář a 5 babylonských bohů (Marduk, Ištar, Ninib, Nabu a Nergal), aby je spárovali s Jupiterem, Venuší, Saturnem, Merkurem a Marsem. Slunci pak přiřadili Shamash a Měsíci Sin. V konečném výsledku zdejší kněží - astrologové nakonec takto spárovali 12 planet a jsou proto považováni za první, kdo roční pouť Slunce rozdělili mezi 12 souhvězdí po 30 stupních, stanovili počátek základního astrologického zvěrokruhu, a to na první jarní den. Zajímavé však je, že babylónské zvěrokruhy neznají znamení býka, jejich prvním znamením je Býk. Byli to také právě oni, kteří sestavili vůbec první horoskopy. Vůbec ten nejstarší horoskop pochází právě odtud z roku 410 před naším letopočtem a týkal se syna tehdejšího panovníka Šuma Usa.

Průzkumy a studie polemizují, zda náhodou není ještě mnohem starší egyptská astrologie. Astrologové jsou v tomto ohledu dodnes rozděleni na dva tábory.

Fytoterapie pochází z řeckých slov phyton a therapeia, čili rostlina a léčba. Počátky léčby bylinkami sahají velmi hluboko. Vůbec první důkazy pochází z období před více než 60 000 lety před naším letopočtem.

Váha je jediným neživým znamením v celém zvěrokruhu. Mnoho moderních astrologů považují váhy za nejvíce žádoucí znamení v celém zvěrokruhu. Právě v tomto období totiž vše vrcholí. Sklízí se to, co se zaselo jaře. Všechno je na miskách vah. I proto jsou váhy tak vyzrálé, civilizované a dobře vypadající. Váhy jsou znamením spravedlnosti, rovnováhy a harmonie.

5. 2. 2019 vstoupíme dle čínského horoskopu do roku hliněného prasete. Vládnout nám pak bude až do 24. 1. 2020.Čínsky se mu říká Zhu. Rok 2019 odpovídá čínskému roku 4716. Nejvíce si rozumí s tygrem, zajícem a ovcí. Nejhůře je na tom s hadem a opicí.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Křišťálová koule patří ke každé správné čarodějnici. Její tradice je také pěkně hluboká. Věštění z ní totiž patřilo vždy k oblíbeným věšteckým metodám, a to nejen v Evropě.

Věštkyně Lenka - Horoskop na tento rok Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti