Babylonská astrologie

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Podle všech poznatků patří Babylonská astrologie k těm nejstarším na světě, dokonce ještě starším než je ta Sumerská. Jde dokonce vůbec o první organizovaný systém astrologie. Spekuluje se, že zde existovala již v třetím tisíciletí před naším letopočtem.

Babylon je tedy kolébkou astrologie. Babylonská astrologie vznikla na území dnešní Mezopotámie, a proto je možné se s ní střetnou i jako Asyrská astrologie. Babylonská astrologie bývala nedílnou součástí tehdejších náboženských kultů.

Sumerská astrologie

Důkazů a vysvětlení o Sumerské astrologii skoro neexistují. Ví se, že to byli právě oni, kdo vytvořili v době před více než 4000 léty lunární kalendář. Astronomé si všimli planet, určili určitý časový cyklus. Matematikové vytvořili hodiny, minuty a sekundy. Vyvinuly sluneční hodiny a ještě spoustu dalšího, od čeho se později Babyloňané mohli odrazit.

O čem Babylónská astrologie je?

Babylóňané pak vzali sumerský lunární kalendář a 5 babylonských bohů (Marduk, Ištar, Ninib, Nabu a Nergal), aby je spárovali s Jupiterem, Venuší, Saturnem, Merkurem a Marsem. Slunci pak přiřadili Shamash a Měsíci Sin. V konečném výsledku zdejší kněží - astrologové nakonec takto spárovali 12 planet a jsou proto považováni za první, kdo roční pouť Slunce rozdělili mezi 12 souhvězdí po 30 stupních, stanovili počátek základního astrologického zvěrokruhu, a to na první jarní den. Zajímavé však je, že babylónské zvěrokruhy neznají znamení býka, jejich prvním znamením je Býk. Byli to také právě oni, kteří sestavili vůbec první horoskopy. Vůbec ten nejstarší horoskop pochází právě odtud z roku 410 před naším letopočtem a týkal se syna tehdejšího panovníka Šuma Usa.

Průzkumy a studie polemizují, zda náhodou není ještě mnohem starší egyptská astrologie. Astrologové jsou v tomto ohledu dodnes rozděleni na dva tábory.

Věřit tomu můžete, i nemusíte, je to na vás. Vezměte však v úvahu, jak moc nad námi hvězdy mají moc, kolik nás při svém narození ovlivnily a stále nás ovlivňují. Tak proč by vedle naší povahy nemohly ovlivnit i naše chutě, a to, co bychom měli jíst.

Indiáni měli vždy blízko k přírodě a k zvířatům, které uctívali, vážili si jich a mnohdy se s nimi snažili sžít. Řadu zvířecích vlastností přisuzují lidem. Není se proto čemu divit, že věřili, že tyto zvířecí vlastnosti lidé získali dnem narození a budou je doprovázet celý život. Podle této myšlenky pak následně vytvořili Indiánský horoskop, který bychom vám rádi dneska představili.

Zkuste se zeptat onomantiky. Podle ní totiž v sobě každé jméno nese Boží předurčení.

Co je onomantika?

Onomantika je umění věštění, jež s běžným evropským věštěním a astrologií má pramálo společného. Mnohem blíže má k numerologii. Jde totiž o předvídání budoucnosti z písmen, které jsou numerologickými nosiči. Abychom to zjednodušili, jedná se o věštění ze jména.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62
Zašlete mi SMS ve tvaru KARTY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62 Moje stránka, otázky a ohlasy

Svou budoucnost chtěli lidé znát od nepaměti, a to napříč všemi kulturami. Díky tomu exituje celá řada způsobů věnující se předvídání budoucnosti z hvězd. Cikánský horoskop je neodmyslitelně spjat s předměty, jimiž se obklopovali a v nichž viděli lidi. Zajímavostí je i to, že původně preferovali spíše věštění z ruky anebo užívali karty (později cikánské karty), cikánský horoskop vznikl prý mezi kočovníky na jihu Francie.

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti