Babylonská astrologie

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Podle všech poznatků patří Babylonská astrologie k těm nejstarším na světě, dokonce ještě starším než je ta Sumerská. Jde dokonce vůbec o první organizovaný systém astrologie. Spekuluje se, že zde existovala již v třetím tisíciletí před naším letopočtem.

Babylon je tedy kolébkou astrologie. Babylonská astrologie vznikla na území dnešní Mezopotámie, a proto je možné se s ní střetnou i jako Asyrská astrologie. Babylonská astrologie bývala nedílnou součástí tehdejších náboženských kultů.

Sumerská astrologie

Důkazů a vysvětlení o Sumerské astrologii skoro neexistují. Ví se, že to byli právě oni, kdo vytvořili v době před více než 4000 léty lunární kalendář. Astronomé si všimli planet, určili určitý časový cyklus. Matematikové vytvořili hodiny, minuty a sekundy. Vyvinuly sluneční hodiny a ještě spoustu dalšího, od čeho se později Babyloňané mohli odrazit.

O čem Babylónská astrologie je?

Babylóňané pak vzali sumerský lunární kalendář a 5 babylonských bohů (Marduk, Ištar, Ninib, Nabu a Nergal), aby je spárovali s Jupiterem, Venuší, Saturnem, Merkurem a Marsem. Slunci pak přiřadili Shamash a Měsíci Sin. V konečném výsledku zdejší kněží - astrologové nakonec takto spárovali 12 planet a jsou proto považováni za první, kdo roční pouť Slunce rozdělili mezi 12 souhvězdí po 30 stupních, stanovili počátek základního astrologického zvěrokruhu, a to na první jarní den. Zajímavé však je, že babylónské zvěrokruhy neznají znamení býka, jejich prvním znamením je Býk. Byli to také právě oni, kteří sestavili vůbec první horoskopy. Vůbec ten nejstarší horoskop pochází právě odtud z roku 410 před naším letopočtem a týkal se syna tehdejšího panovníka Šuma Usa.

Průzkumy a studie polemizují, zda náhodou není ještě mnohem starší egyptská astrologie. Astrologové jsou v tomto ohledu dodnes rozděleni na dva tábory.

V současné době neexistuje snad pohádka, v níž nefiguruje nějaký drak. Draci jsou s lidmi propojeni snad od počátku věků. Objevují se v mytologii všech kultur a národů. Každý si je přitom představuje zcela jinak. Jejich skutečný původ však není znám. Existuje však několik teorií.

14. únor měl původně zcela jinou roli, než s níž ji spojujeme dnes. Jelikož však křesťanství potřebovalo tento pohanský zvyk potlačit, máme tu Valentýna. I přesto, že si jej dnes spojujeme s Amerikou, jeho domovem je ve skutečnosti Itálie. S datem 14. 2. se navíc do dnešních dnů váže magie i celá řada pranostik z hluboké historie.

Je mnoho způsobů, jak nahlédnout do své budoucnosti, jednou z nich je i věštění z kávové sedliny. Metoda, kterou s oblibou užívala i v Česku tolik oblíbená herečka Helena Růžičková. I když se to nezdá, je to překvapivě jednoduché. Pravda, i když dnes, v době překapávaných káv, to možná přeci jen komplikované bude. Pro úspěšné věštění totiž potřebujete tradiční kávu, tedy obyčejného “turka”.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Riana - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Vaši strážní andělé Vás provázejí celým životem. Andělská věštba Vám prostřednictvím andělských karet umožní napojení na Vaše anděly, které tímto můžete tak požádat o pomoc a podporu. Díky andělské věštbě se dozvíte, jaké je Vaše životní poslání a jaký je Váš skutečný osud, s jehož výzvami Vám budou andělé pomáhat. 

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

Obor, který je shodou okolností mně velmi blízký, je Psychologická astrologie, čili Astropsychologie. Oč se jedná? Tento typ astrologie vychází ze stejných základů, jako klasická astrologie.

Věštkyně Iveta - výklad karet Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti