Čínský horoskop

Vedle běžného horoskopu, který známe, vám nabízíme i čínský horoskop. Jde o asijské vidění světa, vesmíru i budoucnosti, které může nabídnout odlišný pohled oproti u nás tradičnějším horoskopům. Víte o sobě, které jste podle čínské astrologie zvíře a znáte svou základní charakteristiku? Stojíte nohami pevně na zemi, přesně tak jako buvol, jste spíše předurčeni žít život obklopeni štěstím jako vepř, nebo jste se narodili v královském znamení kohouta? Každé znamení v sobě skrývá nějaký dar – jaký je ten váš?

Čínské horoskopy pro Říjen 2023

Krysa

Krysa

O tom, že byste to s tlakem na lidi, kteří vám něco slíbili, přeháněli, nemůže být řeč. Své požadavky jim však umíte vysvětlit tak, že se sami zastydí a začnou všechno aktivně napravovat. Stejně se chováte i v práci. Pokud máte pocit, že se váš posun po firemním žebříčku výrazně zpozdil, dovedete mu vrátit správnou dynamiku. Nadřízený pak bude za vaše záležitosti bojovat tak, jako by se to týkalo přímo jeho...
Buvol

Buvol

To, že po vypjatém létě a náročném začátku podzimu cítíte únavu, je naprosto normální. Právě proto byste si měli vymyslet odpočinkový program. Kdybyste se rozhodli, že o nějakém pomalém cvičení, které spíše připomíná meditaci v pohybu, přestanete mluvit a začnete s ním doopravdy, bude to skvělé. A když s sebou vezmete partnera, bude to ještě lepší. Budete se motivovat navzájem!
Tygr

Tygr

Lidi, kteří mají pocit, že vás stáhnou k aktivitám, které se pohybují skoro na hranici zákona, musíte odmítnout. Udělejte to zdvořile, ale tak, aby pochopili, že se teď ještě chováte zdvořile, ale při další takové nabídce se s nimi už mazlit nebudete. Můžete dodat, že sice chápete, že vám chtějí pomoci, ale že to nepůjde. Patříte k lidem, kterým se podobné pokusy nikdy nepovedou.
Zajíc

Zajíc

Je potřeba, abyste se dostali do stadia, kdy dokážete bojovat za to, co považujete za své právo. I když vám zejména příslušníci starší generace vysvětlují, že to, co vymysleli a do čeho vás tlačí, dělají pro vaše dobro, musíte jim dokázat odolat. Čím dříve jim řeknete, že si o svém životě, a o tom, kam ho nasměrujete, budete rozhodovat sami, tím rychleji se domácí atmosféra vyčistí.
Drak

Drak

To, že chcete svému bývalému partnerovi dokázat, že se bez něj obejdete a na ocet taky nezůstanete, je pochopitelné. Přesto byste si měli dát pozor, abyste nešlápli z bláta do louže. Pokud si myslíte, že životní zklamání, které vám připravil, vyřešíte nejlépe tím, že se co nejrychleji dáte dohromady s někým jiným, je to omyl. Kdybyste si nechali čas na vydechnutí a toho nejlepšího hledali až pak, bude to lepší.
Had

Had

To, co pro vás miláček z lásky udělal, bylo zajisté ušlechtilé a velkorysé. Potíž tkví v tom, že za to od vás dodnes vyžaduje úroky a splátky. Když mu je dát nechcete, dostanete přednášku o těžkém nevděku a nedostatku citů, které k němu máte. Zpočátku se mu to ještě snažíte vymluvit, ale pak usoudíte, že bude lepší, když se stáhnete do soukromí. Měli byste si ale uvědomit, že je pak k odcizení už jenom krok.
Kůň

Kůň

Úvahy o tom, že byste své životní zkušenosti sepsali a nechali je jako památku a hlavně životní doporučení dětem a vnoučatům, jsou vyloženě na místě. Kdyby vás pak napadlo, že chcete sestavit rodokmen a dát dohromady rodinnou kroniku, klidně to udělejte. I když si nechcete zbytečně lichotit, je vám jasné, že jste jediní, kdo má dost energie a síly, aby něco takového dal dohromady.
Koza

Koza

To, že se vám něco zdá jako optimální řešení v náročné situaci, ve které se právě nacházíte, ještě neznamená, že to tak opravdu je. Opatrní byste měli být zvláště v případě, kdy je realizace vašich plánů závislá na jednání jiných lidí. To, že vám říkají, že jsou na vaší straně, ještě neznamená, že to tak opravdu je. V každém případě by bylo lepší, kdybyste fungovali a rozhodovali sami za sebe.
Opice

Opice

Pokud se objeví šance na vylepšení vašeho bydlení, měli byste ji využít. To, co zamýšlíte, zrealizujete vlastními silami. Váš návrh pochválí i bytový architekt, s nímž své záměry budete konzultovat. Uzná, že je dokonalý a že k němu nemá co dodat. Kdyby se však naskytla šance na koupi nemovitosti, buďte opatrní. Půjčku získáte rychle, ale s jejím splácením mohou být později potíže.
Kohout

Kohout

Než se rozhodnete, že někomu svěříte péči o své zdraví, dobře si to rozmyslete. Pro jistotu byste si měli dotyčného nejdříve vyzkoušet a rozhodovat se až potom. Mezi prvním terapeutickým zásahem a vaším definitivním rozhodnutím by mělo uběhnout několik dnů. Když se po nich budete cítit dobře, můžete mu dát šanci. A když budete mít pocit, že jste po zákroku unavenější a rozlámanější, než před ním, budete hledat dál.
Pes

Pes

Když po vás budou starší příbuzní chtít, abyste je seznámili se sociálními sítěmi a vysvětlili jim, jak se s nimi zachází, měli byste to pro ně udělat. K vašemu překvapení se ukážou jako velice chytří a chápaví žáci. Otázky, které vám položí, dokazují, že se v dané situaci rychle zorientovali. Následně ale můžete čekat, že za vámi pošlou kamarády, kteří taky nemají nikoho, kdo by jim s orientací v kyberprostoru pomohl...
Vepř

Vepř

Lidi, kteří mají pocit, že vám mohou radit naprosto ve všem, musíte upozornit, že jim za jejich starost sice děkujete, ale že jste přesvědčení, že na své problémy najdete sami. To, že se vám představa, že má někdo pod kontrolou nejen vaše aktivity, ale i plány, vůbec nelíbí, nahlas říkat nemusíte. Na to, aby jim to došlo, stačí, když se na vás jenom podívají.