Mayská proroctví

Článek na téma: Astrologie, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Mayská civilizace patřila k těm nejvyspělejším a dodnes je lidé po celém světě považuje za obdivuhodnou. Civilizace fungovala na území dnešní Guatemaly, Belize, v severozápadním Hondurasu, v mexických státech Yucatán, Quintana Roo, Campeche, Chiapas a na východě pak ještě ve státu Tabasco. Úspěšně zde existovala mezi lety 2500 let před naším letopočtem až do cca do 17. století.

Mayové prosluli ledasčím, ale nejvíce je známá díky Mayskému kalendáři, astronomii, matematice, písmu, astrologii a sedmi proroctvím.

První Mayské proroctví

První proroctví se zmiňuje o čase bez času, který započne rokem 1999, kdy by člověk měl změnit svůj postoj k životu, otevřít svou mysl a integrovat vše, co existuje. To se mělo odehrávat v dvacetiletém cyklu (cyklus podle Mayů započal v roce 1992 a skončit proto měl v roce 2012), což byl klíčový termín pro transformaci. Proroctví také hlásá, že o sedm let později svět vstoupí do období temnoty, v němž každý jednotlivec bude čelit světu svým vlastním chováním. Nastavena mu budou zrcadla. Úkolem každého pak je zbavení se materialismu. Jen tak lidé mohou ujít utrpení.

Druhé proroctví

Druhé proroctví uvádí, že lidem se bude dařit tak, jak se každý z nich bude sám chovat. Jejich chování pak ovlivní to, jakou budou mít budoucnost. Proroctví se zmiňuje o zatmění Slunce v roce 1999 i o rychlých změnách lidstva. Hovoří o mužích, kteří budou snadno ztrácet kontrolu nad svými emocemi, jen aby okolí utvrdili, že jsou skuteční muži. Měnit se bude jejich chování, smýšlení i cítění. Ukazují i dvě cesty: jedna z nich je porozumění a další je o strachu a ničení. Svou cestu si však musí každý vybrat sám.

Třetí proroctví

Třetí proroctví hovoří o přírodě, změnách teplot, geologických a sociálních změnách. Mayové v proroctví hovoří, že jeden bude planetu chránit planetu a druhý ji bude naopak likvidovat, což bude mít negativní dopad na Zemi. Slunce nás za to potom notně potrápí.

Čtvrté proroctví

Čtvrté proroctví navazuje na třetí proroctví. Poukazuje na anti-ekologické chování člověka. Zmiňováno tu je zvýšené tání ledu na pólech. Země se však zachrání, začne opět čistit, zelenat se a měnit se po fyzické stránce (postarají se o to erupce, vulkány atd.).

Páté proroctví

Toto proroctví říká, že všechny systémy, které jsou založeny na strachu, z nichž daná civilizace vychází bude trpět spolu s celou planetou. Člověk se zde musí posunout blíž harmonii. Není zde místo pro reorganizaci společnosti. Muži mají za úkol pochopit princip stvoření a existence. Je pouze jedna společná duchovní cesta pro celé lidstvo. Skončí všechny dosavadní stanovené pohledy na Boha.

Šesté proroctví

Šesté Mayské proroctví poukazuje na kometu, jejíž trajektorie ohrozí existenci člověka. Kometa uvede do pohybu spoustu věcí a má nastolit rovnováhu.

Sedmé proroctví

Poslední Mayské proroctví hovoří o období mezi lety 1999 a 2002 spojené se světlem vyzařovaným ze středu galaxie, které má synchronizovat všechny živé bytosti. Má podpořit vnitřní transformaci. Dává šanci směnit a zlomit svá omezení a vytváří nový způsob komunikace. Lež skončí jednou pro vždy. Nová éra by měla být spojena s transparentností.

O Mayských proroctví se nejvíce hovořilo v souvislosti se zatměním Slunce a s obavou z konce světa, avšak zcela zjevně se netýkala pouze daného období, ale čerpat z nich můžeme i dnes.

Reinkarnace, nebo také převtělování, představuje filozofický a náboženský koncept, který je zastáncem teze, že duše člověka po jeho fyzické smrti prožije znovuzrození v jiném těle. V reinkarnaci věřilo mnoho různých náboženství. Někteří věřili v převtělení do jiného lidského těla, někdo i v převtělení do zvířete apod. Převtělení přitom také velmi úzce spojovali i s karmou, tedy zákonem o příčině a následku.

Svou budoucnost chtěli lidé znát od nepaměti, a to napříč všemi kulturami. Díky tomu exituje celá řada způsobů věnující se předvídání budoucnosti z hvězd. Cikánský horoskop je neodmyslitelně spjat s předměty, jimiž se obklopovali a v nichž viděli lidi. Zajímavostí je i to, že původně preferovali spíše věštění z ruky anebo užívali karty (později cikánské karty), cikánský horoskop vznikl prý mezi kočovníky na jihu Francie.

Kdo by neslyšel o Avalonu, legendárním artušovském ostrově, na němž byl ukryt Excalibur. Staří Keltové toto místo považovali za sídlo Bohyně. Lidé na tento ostrov přicházeli zemřít, i se znovu narodit. Jde o jedno z nejmagičtějších míst na světě s ohromnou duchovní sílou a mocí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Lenka - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Osobní horoskop Vám prozradí důležité události a podstatné okamžiky, které pro vás osud připravil pro další měsíce v tomto, pro mnohé z Vás i obtížném, roce. Zajímá Vás, zda se situace v příštích měsících zlepší a jaký je v tomto směru Váš horoskop?  Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy díky osobnímu horoskopu připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším.   

Zašlete mi SMS ve tvaru RADIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru RADIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Obor, který je shodou okolností mně velmi blízký, je Psychologická astrologie, čili Astropsychologie. Oč se jedná? Tento typ astrologie vychází ze stejných základů, jako klasická astrologie.